V letošnjem šolskem letu smo se z učenci 6. razreda pri pouku zgodovine priključili Nacionalnemu projektu OŠ “Jožeta Krajca” Rakek, Spoznavam preteklost, razumem sedanjost, gradim prihodnost.
Namen projekt je bil spoznavanje snovne in nesnovne dediščine naše ožje in malce širše okolice.
V projektu smo sodelovali z našim projektom Zgodovina pri nas doma. Učenci v tem projektu že nekaj let v okviru predmeta raziskujejo domača podstrešja, kleti in druga poslopja, ter s pomočjo staršev in in starih staršev spoznavajo preteklost preko fotografij, predmetov in orodij za vsakdanjo uporabo. V projektu sodelujejo vsi učenci. Doma ali pri sorodnikih poiščejo stare predmete, jih fotografirajo in od staršev, starih staršev ali sorodnikov pridobijo informacije o predmetu ali dogodku. V šoli predstavijo svoje delo v obliki računalniške predstavitve, plakata ali mape.

Nekaj prispevkov si lahko tudi ogledate.

ZGODOVINA PRI NAS DOMA _Ema_Makuc

ZGODOVINA PRI NAS DOMA_Benjamin_Jager

ZGODOVINA PRI NAS DOMA_Nives_Ploj (1)

ZGODOVINA PRI NAS DOMA_Alja_Družovec

Posneli smo tudi predstavitev “v živo”.