V torek 21. 5. 2024 so se učenci od 6. do 9. razreda udeležili naravoslovnega dne ”Zakladi narave,” ki smo ga organizirali v Botaničnem vrtu Tal 2000 v Račah in muzeju Pangea v Dragonji vasi. V botaničnem vrtu smo s pomočjo g. Romana Herga spoznavali in prepoznavali vrste dreves, si ogledovali najzanimivejše predstavnike polžev in školjk v mlaki, raziskovali vodne in obvodne rastline ter identificirali ptice po petju, barvi jajčk in slihueti na nebu. V muzeju Pangea smo s pomočjo g. Vilija Podgorška podrobneje spoznavali minerale, kamnine in fosile Slovenije, zajeten delež zadnjih je prišel tudi iz našega domačega Oseka. Prav tako pa smo videli tudi različne primerke kamnin, dragih in poldragih kamnih ter fosilov iz celotnega sveta, saj si g. Vili gradi svojo knjžnico primerkov že od študentskih let, uradno pa je z registracijo svoje zbirke pričel z letom 1987. Naučili smo se kar nekaj novega in preživeli zanimiv dan izven zidov naše šole.

Mentorici Ana Šuster in Nina Ličen Goričan

Nekaj slik si lahko ogledate na spodnji povezavi: