V nedeljo, 2. 6. 2019, smo se mladi planinci iz OŠ Sveta Trojica in OŠ Benedikt odpravili na Veliko planino. Z avtobusom smo se peljali do Mozirja proti Gornjemu Gradu, kjer smo zavili v dolino vse do Černivca in do razpotja za Velovljek. Nato je pot vodila navkreber vse do postajališča. Ob 10. uri smo začeli s pohodom in se kar hitro dvignili na odprto planoto in tako nadaljevali pot po lepi cesti vse do Velike planine. Na desni strani smo občudovali vrhove Ojstrice in Planjave v snegu, mi pa smo bili na prekrasni spomladanski travici in cvetju, ki že čaka na krave in pastirje, ki vdahnejo Veliki planini tudi poseben pastirski čar. Šli smo do kapele Marije Snežne in na drugo stran do prepadne stene, kjer vidiš v vznožju Kamnik in druge manjše zaselke ter  v megli Ljubljano. Nato smo šli do Domžalskega doma, kjer smo se okrepčali in otroci poigrali na igralih ter si v planinske knjižice odtisnili žig. Ker pa vemo, da je vreme na Veliki planini zelo spremenljivo, smo se hitro podali na pot preko Male planine vse do avtobusa. Tudi plohico smo imeli, da smo preizkusili gorski dež, ki nam je popestril pohod. Na poti domov smo si ogledali še cerkev Sv. Šmohorja v Gornjem Gradu. Seveda smo si še privoščili sladoled in kavo in se nato prijetno utrujeni vrnili domov.

Dragi planinci! Spet je šolsko leto naokoli in za nami je tudi uspešno pohodniško leto. Hvala vsem, ki mi pomagate, da nam je skupaj lepo! Želim vam varen korak na poti, ki jo boste sami izbrali med počitnicami in se vidimo naslednje leto!

Mentorica: Marta Jemenšek