OŠ Franca Rozmana iz Ljubljane nas je povabila, da v okviru njihovega UNESCO projekta razmislimo kam z odpadnim materialom. Moramo stvari res vedno zavreči ali lahko iz njih ustvarimo kaj drugega ter jim damo nov pomen in uporabnost?

Na šoli smo v mesecu aprilu izvedli veliko čistilno akcijo. Na kupu za odvoz odpadkov pred šolo se je zbralo veliko zanimivih predmetov. Z učenci 6. razreda, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet LIKOVNA UMETNOST smo z veseljem pobrskali po tem kupu. Našli smo prave zaklade. Izbrali smo: mizo, stol, slamnik in dežnik. V tem mesecu ja na naši šoli potekala tudi zbiralna akcija starega papirja. Odločili smo se, da bomo naše predmete preoblekli v papirnato obleko. Želeli smo ustvariti videz, kot da bi bili ti predmeti narejeni iz papirja.

Vse predmete smo sestavili v skupno instalacijo. To instalacijo smo postavili v odmaknjen kotiček šolskega hodnik, kjer bo tudi ostala kot primer umetniške uporabe odpadkov.

Mentorica Metka Beber