V sredo, 5. 10. 2016, je na Osnovni šoli Griže potekal 6. Unescov mednarodni projekt Pletemo niti mreže na gozdni učni poti Hrastje, katerega se je zraven 16 Unesco šol iz cele Slovenije, udeležila tudi naša šola.

Ko smo prispeli, so nas pozdravili z uvodnim kulturnim programom v telovadnici šole, kateremu je sledilo delo v 10 različnih delavnicah. Učenki Kaja Fras in Alja Družovec sta se udeležili delavnice ”Zdravje iz gozda,” kjer so pripravljali namaze iz različnih sestavin, mentorji pa smo si medtem ogledali Bio park Nivo z energetskimi točkami ter mesto Žalec. Po skupnem kosilu se je projekt zaključil s sklepno prireditvijo v letnem gledališču Limberk. Preživeli smo lep dan in odšli z novimi znanji ter poglobili niti prijateljstva, ki jih pletemo Unesco šole po celi Sloveniji.

Nina Ličen Goričan

Griže