Na naši šoli je med 9. in 13. novembrom 2015 potekalo tekmovanje Bober. Tekmovanje je namenjeno učencem, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Ker ne zahteva posebnega predznanja, se ga lahko udeležijo vsi učenci, tudi tisti, ki v svojem izobraževanju še niso imeli predmetov s področja računalništva. Na njem lahko sodelujejo učenci od 2. razreda osnovne šole naprej. Tekmovanje traja 40 minut.

Učenci od 2. do 5. razreda so reševali naloge na papir, starejši pa na računalnik prek spletnega tekmovalnega sistema. Najboljši tekmovalci iz sodobili bronasta priznanja. Na naši šoli je učencem od 6 – 9 razreda bilo podeljenih 10 bronastih priznanj in 29 priznanj za sodelovanje na tekmovanju.