V tednu otroka so učenci od 1. do 5. razreda v četrtek, 5. 10. 2023 imeli tehnični dan z naslovom Zvočna kuhna. Dan smo začeli v KD, kjer smo si ogledali zelo zanimivo glasbeno predstavo “Zvočna Kuhna”, v kateri smo prav vsi kuhali in okušali zvoke in glasove. Izjemen g. Peter Kus nam je skuhal aperitiv, predjed, dve glavni jedi in še sladico, a to vse preko zvokov v kuhinji, ki jih pridobi iz loncev, pokrovk, kozarcev, cevi, semen, žit, špagetov, krompirja, korenja, čebule, itd… Pri igranju je bil neverjeten virtuoz –  kot mali čarovnik in otroke je zelo pritegnil s predstavo.

Po malici pa smo imeli po razredih delavnice. Izdelali smo si žabice, ki so zaregljale na vse grlo. Ob igri, žabjih poskokih, plesu in pesmi o žabah smo preživeli res poseben dan.

Marta Jemenšek