Kot vsako leto, so se tudi letos učenci 8. in 9. razreda znova izkazovali v znanju iz kemije. Šolsko tekmovanje je potekalo v domačih šolskih klopeh 19. januarja, državno tekmovanje pa pod okriljem Zveze za tehnično kulturo Slovenije za naše območje v Mariboru, na OŠ Draga Kobala 7. marca.

ZOTKS

Sodelovalo je kar 13 učencev iz 8. razreda in 10 učencev iz 9. razreda, pri čemer sta bronasto priznanje dosegla Jakob Šrumpf in Peter Markoli iz 8. razreda. Na državno tekmovanje sta šla dva učenca, najboljši iz vsakega razreda, katera sta bila letos Peter Markoli, 8. razred in Mitja Kraner, 9. razred. Zaradi težavnosti nalog vidnejših uvrstitev nista dosegla, sta pa vsekakor nabrala dragocene izkušnje za v prihodnje.

Dobitnikom bronastih priznanj čestitamo!