Na naši šoli smo v šolskem letu 2015/16 že peto leto zapored razpisali šolski Prešernov natečaj. Tema letošnjega natečaja je bila »Sanjam sanje«.

Učenci od 1. pa vse do 9. razreda so ustvarjali na dano temo. Sodelovali so z literarnimi in likovnimi izdelki. Komisija je tako kot vsako leto tudi letos izbrala najboljše iz vsakega področja ustvarjanja. Le-ti so prejeli nagrade, ostali pa priznanja. Prejemniki nagrad in priznaj so bili razglašeni v petek, 5. 2. 2016, ko smo obeležili Prešernov dan. Slovesna podelitev priznaj in nagrad je potekala v kulturnem domu v Sv. Trojici. Najboljše izdelke smo razstavili v Protokolarno- razstavnem centru Sv. Martina.

V letu 2015/16 so nagrade usvojili:

• na likovnem področju:

Elli Juršnik iz 1. razreda

Ajda Ploj iz 2. razreda

Neja Merčnik iz 3. razreda

Tjaš Trobentar iz 4. razreda

Tine Gungl iz 5. razreda

Luka Žan Tekavec iz 6. razreda

Andrej Lešnik iz 7. razreda

Anja Jager iz 8. razreda in

Martina Anželj iz 9. razreda

• na literarnem področju

Eva Marija Fras iz 2. razreda

Lili Makuc iz 3. razreda

Alja Družovec iz 5. razreda

Sergeja Mlakar iz 6. razreda

Kim Juršnik iz  8. razreda

Anja Jager iz 8. razreda in

Peter Markoli iz 9. razreda

Prav tako pa smo podelili še 28 priznanj za ustvarjanje na likovnem področju in 26 priznanj za literarno področje.

Vsem dobitnikom priznanj in nagrad iskreno čestitamo.

Utrinke s svečane podelitve si lahko ogledate na tej povezavi.