V petek, 16. septembra 2016, smo na šolskem igrišču izvedli tek na 100 m za učence 1. triade. S tem smo se pridružili številnim drugim slovenskim osnovnim šolam, ki so prav tako sodelovale v množičnem teku (prijavilo se je več kot 7000 otrok).
Tek je potekal v okviru projekta “Začni mlad, tekmuj pošteno./Start Young, Compete Clean.” in je bil nadaljevanje lanskega množičnega teka “Otroci tečejo”. Namen projekta je bil spodbujati k teku, gibanju in zdravemu udejstvovanju v športu ter prispevati k razvoju teka in športa v Sloveniji.
Projekt je organizirala Atletska zveza Slovenije, potekal pa je ob podpori UNESCO sklada za preprečevanje dopinga v športu, Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez in Zavoda za šport RS Planica.
S sodelovanjem v omenjenem projektu smo počastili tudi Evropski teden športa.
Več slik si lahko ogledate tukaj.