Spoštovani starši , zaposleni, učenci in otroci vrtca!

V zadnjem času se na šoli in v vrtcu pojavljajo razni odkloni nošenja zaščitnih mask tako s strani učencev kot nekaterih staršev. Šola in vrtec sta prostor, kjer se srečuje množica otrok, staršev in zaposlenih.  Predvidevam, da nam je vsem v interesu, da se ta razglašena epidemija čimprej konča. Po priporočilih NIJZ je nošenje mask obvezno za vse, ki prihajajo v šolski in vrtčevski prostor. Prilagam zadnjo okrožnico MIZŠ, kjer je dodatno obrazloženo zakaj je nošenje mask pomembno in hkrati zapovedano. Zato prijazno nagovarjamo vse deležnike, da priloženo okrožnico preberejo in upoštevajo zapisano. Zaposleni si ne želimo ponovnega zapiranja šole in vrtca.  Tudi ne dela na domu s posameznimi oddelki, če pride do okužbe.  Ker je največja korist za otroke in učence, da prisostvujejo pouku v šoli ali pri izvedbi kurikula v oddelkih vrtca.

12193_obvezna uporaba zaščitnih mask_pojasnilo

Ostanite zdravi!