V petek, 14.6., 2024 sta se naši učenki Alina Štrucl iz 6. r in Naja Kozjak iz 8. r v  Hiši Evropske unije v Ljubljani udeležili slavnostne otvoritve razstave in podelitev nagrad likovnega in literarnega natečaja v okviru projekta Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, ki ga vodi društvo Eksena in  v katerem je letos sodelovala tudi naša šola. V tem šolskem letu  je v projektu sodelovalo kar 45.000 otrok in mladostnikov iz 228 vrtcev, osnovnih in srednjih šol iz celotne Slovenije.
Alina Štrucl je za svojo likovno poustvarjanje na temo Stop sovražnemu govoru – spoštujmo razlike med nami v svoji kategoriji dosegla 3. mesto, Naia Kozjak pa je na isto temo v svoji kategoriji s svojo risbo dosegla 1. mesto. Obe sta dobili slavnostno plaketo, njuni risbi pa sta del razstave v Hiši Evropske unije. Razstavo krasi tudi likovni izdelek Nije Mlinarič iz 2. razreda, ki se je uvrstila v ožji izbor, vendar ni prejela nagrade. Razstava bo na ogled do 26. junija.
Nagrajenkama iskreno čestitam za uspeh na natečaju, prav tako tudi Niji iz 2. razreda.
Morda je slika naslednjega: 10 oseb in besedilo
Mentorica in koordinatorica projekta: Natalija Novak, socialna pedagoginja