Spoštovani starši, zaposleni, učenci in otroci vrtca!

Obveščamo vas, da  pri izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela in vzgojno-varstvenega dela v šoli in vrtcu od 8. 3. 2021 dalje ni sprememb.

Še vedno se v šoli izobražujejo vsi učenci od 1. do 9. razreda. Vzgojno-izobraževalno in vzgojno-varstveno delo se izvaja po priporočilih NIJZ. To med drugim pomeni, da v šolo in    vrtec prihajajo samo zdravi učenci in otroci vrtca ter zdravi zaposleni (brez vročine, brez kašlja, brez prehlada, bruhanja  itd).

Spremenjen Odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 določa, da je od ponedeljka,  8. 3. 2021 uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. do 9. razreda pri izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela obvezna. Prav tako je pri izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela obvezna uporaba zaščitnih mask za učiteljice/učitelje.

Učenci od 1. do 5. razreda mask v matičnem oddelku ne nosijo.

Zaščitna maska ni obvezna za vzgojiteljice in vzgojiteljice-pomočnice vzgojiteljic pri delu v oddelkih.

Je pa nošenje zaščitnih mask pri neposrednem delu z otroki za svojo varnost in zaščito tudi zanje priporočeno.

Obvezna ostaja uporaba mask v skupnih prostorih šole in vrtca ter na zunanjih površinah šole  in vrtca za vse zaposlene in starše.

Ostanite zdravi!

Darko Škerget