Kot vsako leto doslej, smo na naši šoli tudi letos sodelovali v ekokvizu, ki ga organizira Ekošola. S projektom Ekokviz želimo učencem, predstaviti drugačen pogled na spreminjanje okolja, predstaviti možne vzroke in posledice onesnaževanja in spodbuditi učence k zanimanju za okolje in k sodelovanju pri reševanju okoljskih problemov. V njem sodelujejo učenci 6. razredov, ki so letos obravnavali temo gozd in gozdarstvo v Sloveniji, učenci 7. razredov, ki so obravnavali temo ekosistemi in učenci 8. razredov, ki so obravnavali temo električna energija. Prav vsi pa so imeli še dodatno temo biotska pestrost in podnebne spremembe.
Po šolskem tekmovanju so se 3 učenci uspeli uvrstiti na pisni del državnega tekmovanja, to so bili Ana Emeršič, 6. r., Eva Embreuš, 7. r. in Urban Kraner 8. r. Evi pa je uspelo skoraj nemogoče, saj se ji je izmed več kot 1500 učencev in natančneje več kot 500 učencev 7. razreda uspelo uvrstiti med 12 najboljših in se udeležiti še ustnega dela finala državnega tekmovanju v ekokvizu. Sreča ji v Leskovcu pri Krškem, kjer je finale potekal ni stala ob strani, vendar smo kljub temu nanjo izredno ponosni, da je med dvanajstimi najbojšimi ekofacami v Sloveniji.
Mentorica ekokviza Nina Ličen Goričan