V sredo, 17. maja 2017, se je 14 učencev naše šole udeležilo 5. UNESCOVEGA ASP teka mladih na Ptuju, nad katerim je častno pokroviteljstvo prevzel predsednik Republike Slovenije.

UNESCO ASP tek mladih je mednarodni projekt slovenske UNESCO ASP mreže, ki ga že peto leto organizira Gimnazija Ptuj. 5. tek mladih je bil tudi letos množičen, ustvarjalen in zabaven. Na njem so sodelovali otroci iz vrtcev ter učenci in učitelji osnovnih in srednjih šol iz Slovenije in tujine. Tek je sodelujoče povezal v strpnosti, solidarnosti, sproščenosti in sodelovanju, kot že pretekla leta pa je tudi letos sledil 3. globalnemu cilju trajnostnega razvoja, tj. poskrbeti za zdravo življenje in spodbujati splošno dobro počutje v vseh življenjskih obdobjih.

Tako kot drugi udeleženci teka so tudi učenci naše šole ta dopoldan preživeli aktivno in sproščeno. V spomin na 5. UNESCOV tek mladih so prejeli majice, s Ptuja pa so se vrnili s prijetnimi vtisi.