V sredo, 30. 3. 2016 se je na naše šolsko dvorišče pripeljal nenavaden tovornjak – e-transformer.

E-transformer je multimedijsko vozilo opremljeno s fotovoltaično elektrarno, ki zadošča vsem porabnikom električne energije v vozilu in je nameščeno na strehi vozila. V notranjosti vozila smo videli  celoten proces zbiranja in ravnanja z OEEO in OPBA. S pomočjo multimedijskih pripomočkov, razstavnih eksponatov se lahko naši učenci pobližje spoznali  sestavo ter vplivi tovrstnih odpadkov na okolje in zdravje ljudi.

Ogled je bil zanimiv in predvsem poučen. Tukaj si lahko ogledate fotografije.

Želela bi vas spomniti, da v tem tednu zbiramo odpadno električno in elektronsko opremo (OEEO) na šoli v okviru projekta “Ni debate – v Gorenje surovino dajte stare aparate!”, s čimer želimo otroke spodbuditi k pravilnem ravnanju z nevarnimi odpadki, ki nikakor ne smejo pristati v naravi.

Ekokoordinatorici: Marta Jemenšek in Anka Leopold